Akorlar.Net Banner

Ukulele Tavsiyesi ve Önerilen Ukulele Modelleri

Ukulele Tavsiyesi ve önerilen Ukulele Modelleri

Ukulele önerisinde bulunacağımız bu yazımızda daha önce tecrübe etme fırsatı bulmayan kişileri de düşünerek, konuyu detaylı bir şekilde kaleme almak istiyoruz. Birçoğumuzun son yıllarda dikkatini çekmeyi başardığı Ukulele hakkında gerek yapı gerekse Ukulele satın alırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan kısaca bahsetmek istiyoruz. Yazımızda Ukulele önerileri başta olmak üzere günümüzde tercih edilen en iyi ve en uygun Ukulele modelleri hakkında sizlere ışık tutacağımız için, yazımızın devamını dikkatlice incelemenizi tavsiye ederim. Tabi size sunduğumuz bilgi ve önerileri kendi seviyeniz başta olmak üzere bütçeni odağında değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Gelin isterseniz Ukulele nedir? Bu önemli enstrüman hakkında bilinmesi gereken bilgilerden başlayalım.

Ukulele dört telli bir müzik aleti olup, G, C, E, A ya da A, D, F#, B olarak akort ayarı yapılabilir. Müzik aletleri ailesine Hawaii den katılmış olup dört boyutu olan telli bir çalgıdır. Bu dört boyut consert, soprano, bariton ve tenor ’dür.  Naylon ve kirişten yapılmaktadır. Dilerseniz Yonka Müzik Market ve tüm alışveriş platformlarında bulunan satışını yaptığımız kendi markamız olan Midex marka Ukulele çeşitlerimizi inceleyip satın alabilirsiniz.

Soprano Ukulele çeşitlerinin arasında en küçük boyuta sahip olup 28-29 cm sap uzunluğu 16-17 cm gövde genişliği olan toplamda 533 cm uzunluğa sahip olan Ukulele’nin sıcak tonlarını alabileceğiniz yüksek ton veren minik şirin bir enstrüman çeşididir.

Concert Ukulele soprano ’ya göre boyutu daha büyük olup 58cm uzunluğa 33-34 cm sap uzunluğu 19-20 cm ise gövde uzunluğuna sahip geniş bir yapıya sahiptir. Akor çalışmak solo performansı sergilerken güzel bir sonuç çıkarmanıza yardımcı olan ukulele çeşididir.

Tenor Ukulele modern yapıya sahip olan tenor ukulele tınısı ve sesi bakımından daha geniş hacimli 66 cm uzunlukta sap 39-40 gövde 22-23 cm uzunluktadır. Daha çok dinleyiciler karşısına çıkan müzisyenlerin tercihidir. Yine tenor ukulele consert ukulele ’ye göre daha büyük boyuta sahiptir.

Bariton Ukulele toplamda 76 cm uzunluğa sahip sap uzunluğu 43-44 cm sahip gövdesi ise 25-26 cm uzunluktadır. Hemen hemen her Ukulele severin rahatlıkla kullanabileceği, akordu orta seviyede mesafelere sahip olan kişilerin çoğunlukla tercih ettiği Ukulele türüdür.

Sizlere bahsettiğimiz ukulele çeşitlerimiz de Yonka Müzik Market web sitemizde Midex markamızda en şirin renk seçenekleri ile mevcuttur.

Yeni başlayanlar için Ukulele tavsiyeleri vermem gerekir ise gün geçtikçe yaygınlaşan perde, sap, gövde ve tellerden oluşan bir enstrüman türüdür. Sevenlerini kendine hayran bırakan dinleyicilerinde pozitif etkiler yaratan ukulele kulağa hoş gelen tınıları ile hem kullananların hem de dinleyicileri tarafından çok fazla talep görmektedir. Öncelikli olarak ses tonlarına göre seçmeniz ve hani alanda kullanacağınıza, kullanma düzeyinize göre kendinize ve bütçenize uygun olan Midex marka ukulele modellerimizden tercih edebilirsiniz. 

 

Neden Midex Marka Ukulele?

Şöyle ki benimde severek enstrümanlarını kullandığım hem kalite hem de her bütçeye uygun olması açısından önemli markaların başında gelmesi ile bir çoğunuzun da tercih ettiği Midex marka ukulele modellerini tecrübe etmeden karar vermeyiniz. Günümüzde bir ürün satın alırken şık tasarımı ve teknik özelliklerini kendi bütçelerimiz ışığında değerlendirmeliyiz. Bu durumda benim sizlere tavsiyem ise hangi enstrüman olursa olsun kullanım düzeyiniz ve hedefleriniz odağında sizlere uzun soluklu hizmet verebilecek enstrüman modellerini güvenilir ve kaliteli satış noktalarından satın almanızdır. Midex marka ukulele modellerimiz piyasada bulunan emsal ukulele marka ve modellerine göre çok daha uygundur. Ayrıca bununla da kalmayıp siz değerli müzik severlerimiz için oluşturduğumuz Midex Ukulele hazır paketlerimiz sayesinde tek bir alışveriş yaparak ukulele icrası esnasında ihtiyaç duyabileceğiniz ürünleri uygun fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

Görüntüleme: 235
Ekleyen: Nida Danışman
Ekleme Tarihi: 09.06.2022