Akorlar.Net Banner

Youtuber Mikrofon Önerileri ve Tavsiye Edilenler Listesi

Youtuber Mikrofon

Youtuber mikrofon, normal mikrofonların yanı sıra farklı cihazlarla uyumlu olarak üretilmiş mikrofon modelleridir. Telefon, bilgisayar, kamera ve bunlara benzer cihazlarla uyumlu mikrofon çeşitleridir. Ancak bu konuda detaylara değinmeden önce sizlere genel mikrofonlar hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum. Mikrofonlar normal olarak amfi veya mikser yardımıyla çalışan ve bunun için 6.3 jak veya xlr kablo ile bağlantı yapabileceğiniz mikrofon modelleridir. Fakat bu noktada youtuber mikrofonlarını da bu kategoriden ayıran özellik ortaya konmaktadır. Bu özellik ise, normal mikrofonlar telefon, kamera veya bilgisayarların ses kartı veya volt açısından uyumlu olmadıklarından dolayı, çalışmamaktadırlar. Bu noktada youtuber mikrofonlar devreye girmektedir. Çünkü yeni nesil teknoloji ve bu doğrultuda tüm cihazlarla uyumlu olacak şekilde özel olarak üretilen bu cihazlar, kimi zaman ek bir cihaz gereksinimi duyarak, kimi zaman ise tek başına hiçbir kurulum gerektirmeden direkt olarak tak çalıştır şeklinde çalışmaktadır. Özellik açısından detaya inecek olur isek, yine normal mikrofonlar gibi belli bir profesyonelliğe göre değişecek şekilde frekans aralığı, hassasiyet ve kapsül yapısı gibi önemli detaylar barındırmaktadırlar. Ancak normal mikrofonlar dışında bu mikrofonlara ek detaylara inecek olursak, hangi cihaz ile uyumlu oldukları ve ek aparat veya cihaz gereksinimi olup olmadıkları sizlerin satın alma işleminde dikkat edeceği hususlardır. Bu başlığa son olarak, direkt olarak tak çalıştır şekilde çalışmayan condenser mikrofon, youtuber yaka mikrofonu ve youtuber kamera mikrofonu gibi cihazlar, ek bir cihaz ya da aparat yardımıyla kolayca çalışabilmektedirler.

 

Youtuber Mikrofon Tavsiye

Youtuber mikrofonu tavsiye edeceğimiz modeller için açtığımız bu başlık adı altında, her türlü fiyat aralığına ve her türlü profesyonelliğe yönelik dilediğiniz modeller bulabileceksinizdir. Tavsiyelere geçmeden önce, bu listenin hiçbir fiyat ya da kaliteye göre sıralanmadığını söyleyerek önerilere geçmekteyim.

YOUTUBER MİKROFON HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Youtuber Mikrofon İçin Gereksinimleri Nelerdir?

Youtuber mikrofon için gereksinimler yer yer olmakta, bazen ise hiç olmamaktadır. Bunun için satın alacağınız ürünün gereksinimlerini tamamen öğrenip satın almanızda yarar vardır. Mesela birçok mikrofon modeli bilgisayar ya da telefon ile uyumlu olmamasıyla bilinmektedir. Bunun için dış görünüşe, fiyata veya sadece profesyonelliğe bakarak satın almanız doğru değildir. Çünkü yanlış bir seçim yaparsanız, mikrofonu hiçbir şekilde kullanamayacaksınızdır. Bunun için, bazı mikrofon modellerinde mevcut olan +48V gereksinimi karşılayabileceğiniz ses kartı, phantom power, mikrofon mikseri veya anfi satın almanızda yarar vardır. Nedeniyse, bilgisayar veya diğer cihazlarla arada bir köprü görevi gören bu cihazlar gerek ses kartı açısından gerek ise güç dengeleyici açısından tüm yülü sırtlanıp arada ki uyuşmazlık sorununu tamamen kaldırmanıza yarayacak olan cihazlardır. Sonuç olarak bu konu hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, seçtiğinizi cihazı satın almadan önce yanında bir cihaz almanız gerekip gerekmediğini sorup öğrenmeniz gerekmektedir.

 

Youtuber Mikrofon Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Youtuber mikrofon satın almadan önce bir üst başlıkta bahsettiğim üzere uyumsuzluk sorunu yaşamamanız için gerekli tüm bilgiyi edinmenizde yarar vardır. Bu bilgileri edindikten sonra diğer bir husus ise, ek bir cihaz almanız gerekiyorsa, konu hakkında gerekli bilgiyi almaktan sakın çekinmeyiniz. Daha sonra ise, normal mikrofonlarda olduğu gibi frekans aralığı, hassasiyet ve kapsül yapıları ile ilgili gerekli araştırmayı inceledikten sonra, sizlerin mikrofonu hangi alanda kullanacağınızı seçtiyseniz, arada uyuşmazlık olup olmadığını araştırıp alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ancak, Açık alan ve kapalı alanlarda yapacağınız işler için gereksinimler farklı olduğundan dolayı hem mikrofon seçimini hem de mikrofonun ana sese odaklanma ve arka plan gürültüyü sıfır hale getirebilecek bir donanıma sahip olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Görüntüleme: 205
Ekleyen:
Ekleme Tarihi: 16.09.2020