Akorlar.Net Banner

Kulaklık Önerisi En Çok Önerilen Kulaklıklar!

Kulaklıklar Hakkında Bilgiler ve Öneriler

Kulaklık kategorilerimizde en kaliteli kulaklık marka ve modellerini bir araya derledik. İhtiyaçlarınıza ve kullanmak istediğiniz alanlara uygun çeşitli kulaklık modellerini bulabilirsiniz. Ayrıca bütçenize uygun en ucuz kulaklık modelleri ve kullanıcıların da tavsiye ettiği kulaklık çeşitlerimizi sizler için araştırdık ve derledik bende şimdi sizlere merak ettiğiniz tüm detayları anlatacağım.

Kulaklıklar bizler için hayatımızın her alanında önemli bir yer edinmeye devam ediyor. Müzik dinlerken mp3, telefon ve bilgisayarlarımızda, eğlence mekanları dj kabinlerinde, stüdyo ortamında müzik ve ses kayıtları yaparken, ses sistemlerinde, youtube yayınlarında, sahne ve stüdyo performanslarında vb. bir çok alanlarda kullanabileceğimiz kulaklıklar hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiştir. Birçok kulaklık çeşidi ve modellerini bu içeriğimizde sizlere anlatacağız.

 

Referans Kulaklık

Referans kulaklıkların diğer kulaklıklardan farkı, ses kaynağından çıkan sesleri kendi ses karakterlerine karıştırmadan, orijinal sese yakın şekilde kulağa iletmeye yarayan bir kulaklık türüdür. Ve standart kulaklıkların tüm özelliklerini barındırır. Ve mp3 ya da bilgisayar için kullanımından ziyade profesyonel kullanıma uygundur. Sahne performanslarında vazgeçilmez bir ürün haline gelen referans kulaklıklar en çok wirelles tip olarak tercih ediliyor. Üretici firmalar olarak örnek vermek gerekirse, Panasonic, Superlux, Samson, Audio-Technica, Beyerdynamic, Behringer kulaklık gibi markalardır. Ve cihazlarında sundukları açık, yarı açık, kapalı gibi dizaynları mevcuttur. Ve kullanımları oldukça rahat ve ergonomik olmakla beraber kulaklarınızı ve kafayı sağlam şekilde kavrayarak kulak pedleri sayesinde de rahatlığın yanında kaliteli bir kullanım sağlar.

 

Monitör Kulaklık

Genel olarak sahnede kullanılan ve ses sanatçılarının kendi sesini duymak istedikleri için kullandıkları ve onlar için vazgeçilmez olan bir cihazdır. Kulak içi kullanıma uygun üretilen bu monitör kulaklıklar, sanatçı ile dış dünya arasında bir duvar işlevi görür ve gürültüleri süzerek sadece kendi seslerinin duyulmasını sağlamaktadır.

 

Stüdyo Kulaklık

Kayıt stüdyolarında yapılan kaydı dinleyebilmek ve kontrol altına alabilmek için kullanılan kulaklık türüdür. Stüdyo ortamı profesyonel ses kayıtlarına ev sahipliği yapan kaliteli bir ortamdır. Bu yüzden de kaliteli ekipmanlar kullanılmalıdır. Stüdyo kulaklıklarda bu anlamda büyük önem taşır çünkü kayıt alan kişinin sesleri duyup ona göre yapılan kayda yön vermesi gerekir. Kendini ya da yapılan kaydı duymadan yapılan bir işlemden kesinlikle çok fazla memnun olmayacağınızı belirtmek isterim. Bu yüzden de ortaya daha kaliteli bir iş çıkması için kaliteli bir cihaz kullanmanız oldukça önemli olacaktır. Stüdyo kulaklıkların fiyatları, modellerine ve markalarına göre değişmektedir.

 

Bilgisayar Kulaklığı

Bilgisayar da kullanılmak üzere tasarlanmış olan pc kulaklıklar; ses kayıtları dinlemek, film izlemek, müzik dinlemek, bilgisayarda canlı yayın yaparken kullanmak için sınıflara ayrılmakta olup kalitelerine göre de fiyatlandırılmıştır. Ayrıca bilgisayar ortamında birçok kulaklık çeşidini de kullanabiliriz.

 

Telefon Kulaklığı

Genel olarak günlük hayatımızda elimizden hiç düşürmediğimiz telefonlarımız, ses sürücüleri ve ürettikleri ses çıkış gücü ile o güce göre uyumlu bir modelle kombine sağlandığı zaman tam anlamıyla bizlere eğlenceli bir cihaz haline gelen kulaklıklardır. Kendi içerisinde kulak içi ve kulak üstü olarak iki modele ayrılır. Üretici firmalara örnek olarak, Sony, Yamaha, Trust, Sennheiser, Philips, Pionneer, JBL gibi firmaları söyleyebiliriz. Çeşitliliği sayesinde kullanıcılara istediği özelliklerde bir telefon kulaklığı bulmasını sağlar. Bu özelliklere ve kalitelerine göre de sınıflara ayrılmaktadır. Kulaklık alırken ne istediğinizi bilmeniz gerekir. Örneğin, bass sesleri iyi duymak istiyorum ama aynı zaman da diğer sesler dağılmasın diyenler. Tiz seslere önem veriyorum ve pop ya da slow müzik dinlemek istiyorum diyenler. Desibel değeri yüksek olan bir kulaklık olsun yüksek sesli müzik dinleyeyim diyenler. Stereo ve frekans aralığı çok iyi olsun tüm çalgı aletlerinin seslerini duyabileyim diyenler gibi buna benzer birçok ihtiyaç ve talepleri göz önünde bulundurarak üretilmiş olan telefon kulaklıkları bulunmaktadır.

 

Büyük Kulaklıklar

Kulak üstü kulaklık dediğimiz aynı zamanda da kafa kulaklıkları, kulak içi kulaklıklarına göre kulağımızı içeriden değil de dışarıdan kapatması sayesinde müzik dinlerken dış dünya ile aramıza bir perde indirerek sadece kulaklıktan gelen sesi duymamızı sağlar. Daha geniş bir çap hacmi ve daha iyi bir bas özelliğine sahip oldukları için, büyük kulaklıklar sizlere yüksek seslerde kaliteli bir dinleme keyfi sunar. 

 

Mikrofonlu Kulaklıklar

Günlük hayatımızda dışarıda birisi aradığı zaman, iş yerlerinde, internet üzerinden canlı yayın yaparken, müşteri temsilciliği yapan insanlar ve buna benzer işlerde insanlar tarafından birçok kullanım alanına sahip olan mikrofonlu kulaklıklar bizlere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ancak bunların yanı sıra trafikte dikkat dağınıklığı yaparak bilinçsiz ve yanlış kullanımda söz konusu olabilir. Bu yüzden dikkat etmeniz gerekir.

 

Oyuncu Kulaklığı

Özellikle tiz sesleri yoğun olarak iletmeleri ve ses bandının genişliği sayesinde daha kaliteli ses verebilmesinden dolayı mp3 kulaklıklardan ayrılmaktadır. Oyuncu kulaklıklarında derin ve atmosferik bir ses olmasının önemli olduğunu da belirtmek isterim. Örneğin rüzgarın sesinin nerden geldiğini bilmek vb. çevresel sesleri tam anlamıyla hissetmesi sayesinde oyuncu kendini tam anlamıyla o atmosferde hissedecektir. Üretici firmalar ise, Superlux, Beyerdynamic gibi önemli firmalardır.

 

Dj Kulaklık

Dj tarafından, beach clublerde, barlarda, açık veya kapalı alan düğünlerinde, eğlence mekanların da sıklıkla kullanılan ve tercih edilen kulaklık çeşitlerinden biri olan Dj kulaklıklar, Audio Technica, Denon, Prodipe gibi önemli firmalar tarafından üretilir. Ayrıca kullanım sırasında kulakları hiç rahatsız etmeyen ve istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz ortopedik kulak yastığı, katlanabilir tasarımı, oldukça güçlü ses izolasyonu ve birden fazla renk çeşitliliği ile dj kulaklıklar bulunmaktadır.

 

Stereo Kulaklık

Kullanıcıların işitme duyularına özel olarak üretilen stereo kulaklık doğal bir ses keyfi yaşatmak için sesleri iki farklı yöne ayırıp kulaklara iletir ve akustikleri ona göre ayarlamaktadır. Akustik müzik ve enstrümantal kayıtlarda oldukça başarılı kulaklık çeşitleri içerisinden yalnızca biridir. Ve özellikleri içerisinde bulunan kafa bandının ayarlanabilir olması, kapalı bir arka tasarımı sayesinde kaliteli bir izolasyon yapısı, ses seviyesinin kontrolü, pc, tablet ve mobil cihazlara uyumluluğu, kırmızı, beyaz, siyah renk çeşitliliği ve Tesla teknolojisi vb. özellikleri sayesinde kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

 

Kafa Üstü Kulaklıklar

Kulağı direkt olarak kapatması sayesinde ses yalıtımını daha başarılı bir şekilde yapan bir kulaklık modelidir. 3.5 mm istenildiğinde çıkarılabilen jak kablosu, Bluetooth bağlantısı, kulaklığı saatlerce kullansanız dahi kulağı rahatsız etmeyen ve istediğiniz zaman çıkarıp değiştirilen kulak yastığı, yüksek bir frekans genişliği ve çeşitli renk seçenekleri ile sizlerin kullanımına sunulmaktadır.

 

Referans Kulaklık Nedir ?

Referans kulaklık türü, ses analizleri yapabilmek adına stüdyolarda genel olarak kullanılan bir kulaklık çeşididir. Bir proje hazırlanması sırasında vokallerin ve enstrümanların arasında ki uyumu sağlamak için sıklıkla kullanılır. Bu sebeple profesyonel ses kayıtlarının bir araya getirilmesinde ve düzeltilmesinde mutlaka gerekli olan bir ekipman parçasıdır.

 

Kulaklıkların Kullanım Alanları Nelerdir ?

Gündelik yaşantımızda, film izlerken, canlı yayın yaparken, müzik dinlerken, televizyon kanallarının yayınlarında, eğlence mekanların da, stüdyo ortamlarında vb. bir çok alanda kulaklıklar hayatımızın bir parçası haline gelmiştir.

 

Kulaklık Fiyatları Nedir ?

Türkiye’de satışı gerçekleştirilen birçok kulaklık markası onlarca model üretmekte ve siz kullanıcılara sunmaktadır. Genel olarak baktığımızda birçok bütçeye uygun seçenekler bulunmaktadır. Örnek verecek olur isek, 50 ₺, ve 5000 ₺,  arasında ya da 100 ₺,  ile 3500 ₺, arasında birçok geniş fiyat yelpazesine sahip kulaklık modelleri bulunmaktadır. 

 

Kulaklıkların Kargo Süresi Ve Ödeme Seçenekleri Nedir ?

Sipariş verdiğiniz ürün, stoklarımızda bulunması durumunda ve mesai saatleri içerisinde alınan siparişler aynı gün özenle paketlenip kargoya verilmektedir. 2 iş günü içerisinde ise elinize ulaşması mümkündür.

Ödeme işlemleri ise basit ve pratik bir şekilde sitemizden 3d güvenlikli kredi kartınız ya da Havale ve EFT seçenekleri ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Görüntüleme: 238
Ekleyen:
Ekleme Tarihi: 25.08.2020